SerMimar İnşaat Malzemeleri
Toptan Satış, Uygun Fiyat, Zamanında Teslim

sermimar@sermimar.net

Fiyatlar güncellenmektedir. Lütfen güncel fiyat için arayınız. 

Amerikan Siding Nedir?

Vinil siding ,1960 ların sonuna doğru cephe kaplama sektörüne giriş yapmış,ilerleyen kırk yıl içerisinde popülerliği ve kullanım alanı hızla artmıştır. Dayanıklılığı, çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, Uv ışınlarına karşı dayanıklılığı arttıran çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metodu ile üretilen polivinil klorür esaslı içerisinde bulunan katkılar,edarbe dayanımı, rijit yapısı ve malzemenin dış hava koşullarına karşı direncini arttırır. Vinil siding binayı nem, rutubet, korozyon vb etkilerden koruyan boya ve bakım masrafı gerektirmeyen, bina ömrünü uzatan ve bina ömrü boyunca yapıya estetik katan dış cephe kaplamasıdır.

Amerikan Siding Fiyatları

Ürün Bilgisi Profil Uzunluk Fiyat
Amerikan Siding Tekne Baskı Plus Renkler 3,81 mt/adet 35,50 TL/m2
Amerikan Siding Bungalow Baskı Plus Renkler 3,81 mt/adet 35,50 TL/m2
Amerikan Siding Soffit (Saçakaltı) Beyaz Renk 3,81 mt/adet 35,50 TL/m2
--- --- ---
Amerikan Siding J Kanal Profili 3,81 m/adet 5,55 TL/metre
Amerikan Siding İç Köşe Dönüş Profili 3,00 m/adet 13,95 TL/metre
Amerikan Siding H Bağlantı Profili 3,00 m/adet 9,85 TL/metre
Amerikan Siding Ekonomik Dış Köşe Dönüş Profili 3,00 m/adet 9,85 TL/metre
Amerikan Siding Pencere Söve Profili 3,81 m/adet 10,15 TL/metre
Amerikan Siding Ekonomik Alınlı Söve Profili 3,81 m/adet 11,95 TL/metre
Amerikan Siding Tekli Bitim Profili 3,81 m/adet 5,95 TL/metre
--- --- ---
İşçilik Fiyatları için lütfen fiyat sorunuz ...... ...... TL/m2

Notlar:
* 120 Pencere Söve Profili Yerine , 126-E Ekonomik Alınlı Söve + 105 Tekli Bitim Kullanılabilir.
* Platin Renk Fiyat Farkı : Platin Renklerde Plus Fiyatına % 25 İlave Yapılır
* Private Renk Fiyat Farkı : Private Renklerde Plus Fiyatına % 80 İlave Yapılır.
* Teslim Yeri : İstanbul/Ankara Depomuz Teslimi
* Paketler Açılmamaktadır. Paket Detaylarına Göre Sipariş Alınabilir.

Amerikan Siding Modelleri

Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları

Amerikan Siding Ürünleri

Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları

Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları
Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları

Amerikan Siding Renkleri

Amerikan Siding - Amerikan Siding Fiyatları

Neden Amerikan Siding Tercih Etmelisiniz?

Kaplama panelinin formülündeki inorganik yapı sayesinde alev almaz ve kendisini söndürür. Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan test ile American Siding’in bu özelliği tescillenmiştir.

Uygulamada kullanılan buhar dengeleyici ve yalıtım yöntemleri ile duvardan nem oluşmasına engel olarak dış duvarların ömrünü uzatarak, taşıyıcı kolon ve kirişlerin hasara uğramasını, inşaat çeliklerinin paslanmasını önler, küp ve bakterii oluşumunun önüne geçer.

Amerikan Siding paket sistemi, mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.

Amerikan Siding yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir.

Amerikan Siding’in uygulandığı yapılara yapının ömrü boyunca hiç bir boya bakım masrafı gerektirmez.

Bina cephesine m²’ye 4 kg/paket gibi hafif bir yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında yaşlanmasını önler.

Amerikan Siding en zor şartlar altında bile asla deforme olmayan, bozulmayan yapısı, kesinlikle solmayan renkleri ile yapılarınızı yıllarca korur.

Amerikan Siding paket sistemi, içerisinde bulunan plastik kutu profilleri sayesinde altyapyı ömür boyu yaşatır.

Amerikan Siding paket sistemi, yatay paneller içerisinde bulunan inorganik maddeler sayesinde zor alev alıcı (1 sınııfı) ürünler grubuna girmektedir.

Amerikan Siding Avantajları Nelerdir?

Amerikan Siding %55'e varan tasarruf sağlar

Yapılardaki enerji tüketiminin en büyük kısmı, ısıtma veya soğutma işlemleri için harcanmaktadır. Bu işlemler ile elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemi bulunmayan yapılarda muhafaza edilememektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketilmekte ve daha fazla maliyetler ortaya çıkmaktadır.

American Siding ile dış cepheleri kaplanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtım tam olarak sağlandığı için ısı kayıpları sona ermekte fatura giderlerinde % 55’e varan tasarruf sağlanmaktadır.

American Siding, yapılarınızı koruyup güzelleştirdiği gibi bütçenizde önemli yer tutan ısıtma-soğutma giderlerinizde de önemli tasarruf sağlamaktadır.

Amerikan Siding Şık ve gözalıcı - Değer katar

Evinizin veya işyerinizin estetik güzelliğinin üzerinizde nasıl bir psikolojik etkisi olduğunu düşünmüşmüydünüz? Yorucu geçen bir günün ardından evinize ya da bir pazartesi sabahı işyerinizin önüne geldiğinizde yüzünüzdeki huzur ve gülümsemeyi sağlayacak bir çözüm öneriyoruz sizlere.

American Siding, 17 farklı renk seçeneğiyle diğer dış cephe kaplamalarının sağlayamadığı benzersiz bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buuşturuyor.

En güzel örneklerini İstanbul boğazındaki yalılarda hala görebileceğimiz ve ahşap yalı baskısı asırlardır Osmanlı mimarisinde önemli bir yer teşkil etmiştir.

Boğazı bir inci gibi süsleyen ve “American Siding Polimer cephe kaplama sistemleri” nin keşfine de ilham kaynağı olan yalılardaki ahşap yalı baskısı teknolojik ilerlemeler ve AR-GE çalışmalarının sonucunda vini cephe kaplama sistemleri olarak farklı bir kimliğe bürünmüş ve daha uzun ömürlü yapı malzemesi halini alarak yapıların cephelerini süslemeye devam etmiştir.

Amerikan Siding Uzun ömürlü - 50 yıl garanti

Dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir bizim ülkemiz. Tüm mevsimlerin hakkıyla yaşandığı, yazı yaz gibi kışı da kış gibi yaşanan bir cennettir adeta.

Buna rağmen zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeyleri üzerindeki olumsuz etkilerine sürekli şahit olmaktayız.

Tüm iklim şartlarında test edilen American Siding; solmuyor, su geçirmiyor ve deforme olmuyor. Buhar dengeleyici özelliğiyle duvarlarınızı nemden koruyor.

Co extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunuyor. Yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırıyor.

Amerikan Siding Pratik uygulama - Hızlı montaj

American Siding, yapısal olarak hafif bir malzeme olduğu için nakliye ve uygulama işlemlerinde büyük avantaj sağlıyor.

Kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahip olan American Siding, uygulandığı yapılara artı bir yük oluşturmuyor.

Bağımsız veya bitişik binalara, çok katlı binalara bile kısa sürede kaplanabiliyor.

Zengin aksesuar çeşitleri ile oluşturduğu sayısız çözümler uygulama aşamasında size zaman kazandırıyor.

Amerikan Siding Kolay temizlenebilme

Modern çağın mimarisi iile estetiği buluşturan American Siding, uygulama aşamasında ve sonrasında getirdiği tasarrufla ekonomik çözümler sunuyor.

American Siding polimer cephe kaplaması çoğu ev lekesine dayanırken atmosferik koşullara maruz bırakılmış , diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi kirlenecektir. Şiddetli bir yağmur ile siding kendi kendine temizlenebileceği gibi bahçe hortumunuz yardımıyla toprak,kir vb. lekeler de kolaylıkla giderilebilinir.

Amerikan Siding Çevre dostu

American Siding, gerek üretim aşamasındaki süreçleriyle gerekse organik yapısıyla çevre dostu bir dış cephe kaplama malzemesidir.

Uygulama esnasında herhangi bir atık bırakmayan ve üstün yalıtım özelliğiyle daha az enerji sarfiyatı sağlayan American Siding, sadece estetik ve ekonomik yönüyle değil aynı zamanda çevreci bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Klasik enerji tedarik yöntemlerinin bir çoğu üretim esnasında çevreye önemli zararlar vermektedir. Enerjisiz bir dünya düşünülemeyeceği için tasarruftan başka yolumuz bulunmamaktadır.

Yapılarınızı American Siding ile kapladığınızda ev içi ısınızı muhafaza etmek için daha az enerji harcayacak ve gitgide artan hava kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.

Amerikan Siding Üniversite onaylı

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bilimsel araştırma kapsamında oluşturulan bir ekibin 2008 yılında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji projesinin ürünü “Enerji Evi”, American Siding ile yapılan işbirliği sonucunda ısı yalıtımıyla %45 tasarruf sağladı.

YTÜ Davutpaşa kampüsünde 46 m2 kullanım alanına sahip iki katlı olarakinşa edilen ve farklı enerji kaynaklarının kullanıldığı Enerji Evi’nde yapılan ölçümlerde enerji kayıplarının çok fazla olduğu belirendi. Bu durum üzerine Enerji Evi için etkin bir yalıtım sistemi arayışına giren YTÜ ekibi, projede American Siding paket sistemini kullandı. Uygulama sonrasında Enerji Evi’nin çok daha az bir enerji ile ısıtılabildiği ve %45 tasarruf sağlandığı tespit edidi.

Böylece; diğer dış cephe kaplama sistemlerine göre yapıya 3 kat daha az yük bindiren, sıva ve boyaya gerek kalmadan direk duvara uygulanabilen, paket sistem içerisinde bulunan nem bariyeri sayesinde küf ve bakteri oluşumunu önüne geçen ve uygulandığı binalarda %45-60 arasında tasarruf sağlayan American Siding’in avantajları akademik olarak da tescil edildi.

Amerikan Siding Merak Edilenler / Sıkça Sorulan Sorular

Siding çeşitleri nelerdir?

American siding; kalınlık ve yüzey dokusu itibari ile tropical seri üretimi yapmaktadır. Başka da seri yoktur. Tropical seri kendi içinde 4 ayrı modeli barındırır; Tekne baskı, Yalı baskı, Bungalov baskı ve private baskı gibi. Beyaz renk dahil 17 ayrı renk seçeneğine sahiptir. Bütün bunlar göz önüne alındığında tüketicinin beğendiği model ne ise o uygulanır. Kalite farklılığı yoktur. Yardımcı profil ve aksesuar yelpazesinin çok geniş olduğunu söylemek de mümkün.

American Siding her türlü binaya uygulanabilir mi?

American Siding, Teknik prosedürüne ve uygulama, montaj detaylarına uyulması şartı göz önüne tutularak, her binaya uygulanabilir. Çok katlı binalarda rüzgar mukavemeti göz önüne alınarak uygulanmalıdır.

Neden American Siding ?

Ülkemizde yıllardır sorun olmaktan kurtulamayan ana yapılarımızın dış cepheleri, sezonluk boya bakım maliyetlerini, buna bağlı nem ve korozyonu ortadan kaldırarak uzun vadeli çözüme gidilmiş bu çözüm yarım asır garantiye sahip American Siding vinil yalı baskı sistemi sayesinde oluşturulmuştur.

American Siding malzemesi yeterince sağlıklı mı?

Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, 1978 yılından beri hiçbir ülkede PVC'ye bağlı herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Uzun ve ciddi bir fizibilite çalışmasının ardından üretimine başlanan American Siding, kesinlikle sağlığa zarar vermemektedir. Öyleki, bugün içerisinde yüzlerce hekimin görev yaptığı hastaneler bile cephelerini American Siding ile kaplatıyorlar. Avcılar Hospital ve Ataköy Hastanesi bunun en güzel örneklerinden birisidir.

American Sidingle kaplanan bir cephe boya istermi?

American Siding kesinlikle boya istemez.Yarım asır garantili olan American Siding, üretim aşamasında titizlikle seçilen ve pigmentlerden dolayı renk değiştirmez.

American Siding cepheye yük bindirir mi?

mkare'ye 4.2 kg/paket gibi azami yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında kalmasını engellemektedir.

Yangına dayanıklı mı?

Yangına dayanıklılığı B1 sınıfı ile belgelenmiş bir ürün olan American Siding formülündeki inorganik yapı sayesinde kendi kendini söndürme özelliğine sahiptir.

İklim koşullarına göre dayanıklılığı nedir?

Rüzgara, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır. Bütün bu özellikler dünyanın en zor iklim şartlarında denenmiştir.

Çevre kirliliğine yol açar mı?

Üretim ve uygulama aşamasında çevreye atık verilmemesi ve kirliliğine yol açma-ması American Siding avantajlarından biridir.

American Siding ithal mi ediliyor?

ERYAP A.Ş.'nin ürünü olup, 3 yıl süren araştırmalar neticesinde üretimi Gaziantep'te gerçekleştirilen dış cephe kaplama malzemesidir.

American Siding bir markamıdır, yoksa ürün ismi midir?

Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı ile kısa zamanda markalaşma yolunda, ülkemizde en çok tercih edilen, ürün ve uygulama ortamında söz sahibi olmuştur. Yani American Siding tescilli bir markadır.

American Siding ile uygulanan binalardaki net olarak belirlenmiş ısı tasarrufu oranı var mıdır?

American Siding uygulanacak yapının, pencere ve çatı yalıtımı problemleri olmaması durumunda %45 oranında bir tasarruf sağladığı gerçektir

American Siding'in uygulamasının kimlere yaptırmamız gerekiyor?

AmericanSiding uygulamasını seminerlerde yetiştirilmiş, periyodik eğitimini almış ve AmericanSiding altyapısı oluşmuş yetkili bayi ve uygulamacılara yaptırılması gerekir.

American Siding kolay temizlenir mi, kirlenince ne yapmalı?

American Siding yarı parlak yapısı ile toz tutmaz ve kolay kirlenmez. kirlendiğinde de kolaylıkla silinerek temizlenir.

American Siding üretim ve uygulama boyutunda garantisi var mı?

AmericanSiding ürünü, uygulandığı tarihten itibaren 50 yıl ERYAP A.Ş. garantisi altındadır. Fakat American Siding ile uyumsuz ve uygulamasına zarar verecek diğer malzeme ve aksesuarlardan dolayı meydana gelecek hata ve problemlerden American Siding kontrolündeki yetkili bayi sorumludur.

American Siding çok pahalı bir sistem midir?

American Siding ilk bakıldığında pahalı bir sistem gibi görünsede, periyodik olarak binanın bakım ve onarım masrafları ve ısı yalıtımı ile tasarruf hesaplanınca American Siding hesaplı bir sistemdir. Yeni yapılarda ise Sıva, Su yalıtımı ve boya hesaplan-dığı zaman sistemin pahalı olmadığı göze çarpacaktır.

Tüketiciyi bilinçlendirme adına neler yapıyorsunuz?

Ancak bizimde siding üreticisi olarak rahatsız olduğumuz bir durum var ki. Polimer cephe kaplama sistemi ya da siding adı altında gerek üretilen gerekse ithal edilen bazı ürünlerin Siding olmadığı, olanın da eğitimsiz kişilerce kaplatılmasının gerek gerçek siding üreticilerini gerek tüketiciyi olumsuz etkilediğini görüyoruz.. Bununla ilgili American Siding olarak üç yıldır düzenlemiş olduğumuz periyodik eğitim seminerlerinde yetiştirmiş ve eğitmiş olduğumuz 600'e yakın kişinin, ilgili / ilgisiz siding altyapı oluşumuna katkısı olduğu inancıyla eğitmeye devam ediyoruz.

Etiketler:

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir!